Kaktusu modināšana

...mēs taču vēlamies ieraudzīt tos ziedam - ведь мы хотим видеть их цветение?!

Kaktusu modināšana

Сообщение Eduards » Вт фев 26, 2013 3:06 pm

Sveiki,

Kad būtu pareizāk ieziemotos kaktusus "modināt". Man viņi kopš oktobra beigām/novembra sākuma stāv uz palodzes aiz stikla, bet nupat daži jau acīmredzami sākuši sakristies un apvīst. Vai var jau visu taisīt vaļā un sākt laistīšanu, vai arī vēl būtu jāpagaida. Baidos, ka gaidot vēl, kādi 2-3 neizturēs garo sausuma sezonu un izkaltīs pavisam...
Eduards
 
Сообщения: 5
Зарегистрирован: Пн мар 21, 2011 9:19 am

Re: Kaktusu modināšana

Сообщение asterias » Ср фев 27, 2013 10:59 am

Mani kaktusi nu jau vairākus gadus aug un pārziemo slēgtā telpā, kurai divas sienas ir no stikla (stiklota istaba mājas dienvidu stūrī). Temperatūra šajā telpā ir atkarīga no temperatūras ārpusē. Aukstas ziemas naktīs ir ļoti vēsi (tuvu nullei), taču, dienā uzspīdot saulei, temperatūra paceļas līdz 20-30 grādiem. Vienu gadu, kad bija ļoti auksta ziema, es kaktusus ziemas laikā nemitrināju nemaz. Rezultātā daži 1 gadu veci astrofīta asterias sējeņi tik ļoti sakrokojās un deformējās, ka, pavasarī atsākot laistīšanu, vairs nespēja atgūt sākotnējo izskatu.
Ja pavasarī ir stipra saule un kaktusi nav lieti, tie var pamatīgi apdegt un pat aiziet bojā. Taču, ja karstajās dienās kaktusus nedaudz aplej, bet vēlāk iestājas sals, kaktusi cieš no mitruma un zemas temperatūras.
Savus kaktusus šogad esmu jau mitrinājusi, virs tiem smidzinot silta ūdens migliņu un iepriekšējās brīvdienās tos jau nedaudz palēju. Arī citus gadus savus kaktusus sāku mitrināt februāra beigās vai marta sākumā.
Domāju, ka esmu viena no pirmajām, kura tik agri atsāk laistīšanu. Man kaktusi atrodas diezgan specifiskos apstākļos, nevaru tos nelaistīt, ja caur stiklu nāk iekšā pavasara tveice.
asterias
 
Сообщения: 86
Зарегистрирован: Ср янв 11, 2012 6:25 pm

Re: Kaktusu modināšana

Сообщение Sv! » Пт мар 01, 2013 8:22 am

...Domāju, ka esmu viena no pirmajām, kura tik agri atsāk laistīšanu. Man kaktusi atrodas diezgan specifiskos apstākļos,
nevaru tos nelaistīt, ja caur stiklu nāk iekšā pavasara tveice.


asterias!
Очень интересно было бы посмотреть на фото - как и в каких условиях у тебя находятся кактусы!
Если это возможно, выстави здесь какую-нибудь общую фотографию всей твоей коллекции,
на фоне "стеклянных стен"...
Думаю, что это будет интересно всем! ;)
Заранее спасибо.
Аватара пользователя
Sv!
 
Сообщения: 70
Зарегистрирован: Ср янв 19, 2011 5:01 pm

Re: Kaktusu modināšana

Сообщение asterias » Сб мар 02, 2013 1:36 pm

Sv!
Šorīt nofotogrāfēju daļu no kaktusu dārza (telpas laukums - 20 kvadrātmetri). Fotogrāfijā saule vēl bija tikai A pusē. Šobrīd temperatūra iekšpusē jau sasniegusi 40 grādus; saule telpu apspīd no rīta līdz pat pievakarei.
Spēcīgā saule ir atvērusi turbinikarpu ziedus, bet mamillārijām jau ir izveidojies pumpuru vainadziņš. Pumpurus sāk veidot arī citi kaktusi - gimnokalīciji un rebūcijas.
Pavasarī, kad saule sāk cepināt, visus logus aizklāju ar plāniem, tīklveida aizkariem. Telpas sānos ir vēdlodziņi.
Вложения
sauna_mazs.gif
asterias
 
Сообщения: 86
Зарегистрирован: Ср янв 11, 2012 6:25 pm

Re: Kaktusu modināšana

Сообщение Sv! » Сб мар 02, 2013 4:55 pm

Спасибо большое за фотографию!
Как красиво, просто замечательно... :)
Кактусам в таком домике живется очень хорошо - им даже можно позавидовать :!:
Будем ждать от тебя фоток цветущих кактусов :?:
Аватара пользователя
Sv!
 
Сообщения: 70
Зарегистрирован: Ср янв 19, 2011 5:01 pm


Вернуться в Kaktusu ziemošana - Зимовка кактусов

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron