Jeļena Samcova

description
Jeļena Samcova
Par sevi
Pagājušā gadsimta piecdesmito gadu beigās mamma nopirka grāmatu “Путешествие с комнатными растениями” (“Ceļojums ar istabas puķēm”) un es to izlasīju visu, bet vislabāk man iepatikās tieši kaktusi un citi sukulenti, un es sāku pirkt veikalos kaktusiņus pa 20 kapeikām, dārgākus nevarēju atļauties, jo mēs dzīvojām ļoti pieticīgi. Regulāri braucu ar tramvaju vai gāju kājām pāri visai Rīgai uz Universitātes Botānisko dārzu un mācījos atšķirt Ferokaktusus no Ehinopšiem u.c. Tas notika rudens un ziemas mēnešos, jo vasarā es dzīvoju Jūrmalā pie vecmāmiņas. Dārza darbinieces teica, ka vislabāk braukt vasarā, kad kaktusi zied, bet man pilnīgi pietika ar ērkšķiem.
Bet es izvēlējos tādu profesiju, ka visas vasaras biju prom no mājām, un mani sukulenti, kuru bija ap 20, kaut kur pazuda. Un tikai 1992. gadā, kad mana karjera aviācijā bija beigusies, uzzināju, ka Dabas muzejā notiek Kaktusu izstāde un aizgāju uz to. Par visu savu naudu iegādājos mazus kaktusus, nākošajā dienā atkal aizgāju un nopirku vēl, un nu esmu klubā (!) visus šos gadus.
Man vislabāk patīk, un manā kolekcijā visvairāk ir Dienvidamerikas kaktusu, it sevišķi Gymnocalycium, Echinopsis, Rebutia / Sulcorebutia, Eriosyce, Copiapoa. No Meksikas kaktusiem mīļākie ir Thelocactus ģints kaktusi. Ir arī Aizoaceae dzimtas augu “Dzīvo akmeņu”kolekcija (ap 200 augu).

Jeļenas Samcovas kolekcija